26.05.2018

Zdraví v hroznech

Resveratrol, který je rovněž polyfonolem, se nachází ve velkém množství, jak ve slupce hroznů, tak v hroznových semenech. Bylo mu dáno jméno "Gen dlouhověkosti", který má za účinek odstranění volných radikálů, které způsobují oxidační tlak a odumírání kožních buněk.

Flavonoly jsou jednou z nejsilnějších přírodních photoprotectives. Jejich přirozené vlastnosti drasticky snižují účinky UV záření. Nacházejí se ve slupce hroznů.

Přestože je potřebujeme k životu, tak nejsme schopni si Oligo složky vytvářet přirozeně. To víme díky jedné z nejdůležitějších fází, kterou cava prochází při jejich zpracování. Touto fází je právě dvojité kvasinkové kvašení bohaté na Oligo prvky.

Stopové prvky jsou důležitým přínosem pro naše zdraví. Nemůžeme je sice vyrábět přirozeně, ale díky hroznové šťávě, se během jedné z nejdůležitějších fází, kterou prochází, probíhá fermentace dvojitých kvasinek, a tak se produkuje velké množství stopových prvků.

Glutalace, která vzniká během druhé fáze kvasinkové fermentace a chování sedlin, chrání naše buňky před oxidačním stresem.

Chcete o genu dlouhověkosti vědět více? Kontaktujte nás!Fotogalerie